Archiwa Miesięczne: październik 2021

Dlaczego webinaria dotyczące znaku CE (webinar CE), a nie szkolenia CE. Rozmowa z dyrektorem PR Centrum Certyfikacji CECE-Polska Moniką Zawadzką.

Rozmowa Adama Tymka z Moniką Zawadzką Rzeczniczką Prasową Centrum Certyfikacji CECE-Polska z dnia 14 października 2021 przeprowadzona w siedzibie głównej CECE-Polska we Wrześni Wielkopolskiej.

 

Adam Tymek: Dzień dobry. Na samy początku chciałbym zapytać ja na Państwa działalność wpłynęła pandemia ? W siedzibie głównej widać pracownicy uwijają się jak w ukropie. To chyba dobrze ?

Monika Zawadzka: Dzień dobry. Rok 2020 próbował nas boleśnie doświadczyć, jednak się nie daliśmy. Przy tak wysokim zatrudnieniu musieliśmy mądrze podejść do tematu wirusa. Spowodowało to szereg zmian organizacyjnych, rozpoczynając od dwóch zmian, home office, badań na wejściach do firmy, dezynfekcji dwa razy na dobę, aż po przesunięcia ścian, przebudowy biur, na nowoczesnych studiach do telekonferencji kończąc.


AT: Czyli w roku 2020 się nie nudziliście?

MZ: Oj nie, na pewno nie! Początek pandemii czyli marzec był faktycznie słaby, ale od kwietnia do końca roku, wszystko działo się już bardzo szybko. Rok 2020 był dla nas rekordowy pod każdym względem. Do tego zwiększyliśmy zatrudnienie o 7%, nie wzięliśmy pomocy od Państwa, i ustawiliśmy rynek mocno po swojemu. PFR i jego pełna sprawozdawczość pokazały nam jak można było spaść, i jak bardzo różnimy się od konkurencji. Pandemia nas wzmocniła i pokazał nowe obszary rozwoju. Ewidentnie Zarząd pokazał nam jak szybko przebudować biznes. Jesteśmy teraz mocniejsi, jednak pamiętajmy, że to nie koniec pandemii, to nie koniec problemów, które serwuje nam teraźniejszość.


AT: Co najważniejszego stało się w roku 2020?

MZ: Przede wszystkim staliśmy się najsprawniejszą firmą w zakresie badania masek chirurgicznych, masek ochronnych, gogli, przyłbic, osłon twarzy, kombinezonów ochronników butów, rękawiczek jednorazowych. Nigdy nie sądziliśmy, że przebadamy więcej, niż nasza konkurencja razem wzięta. Nigdy nie sądziliśmy, że dyrektywa PPE (środki Ochrony Indywidulanej) i dyrektywa medyczna będą dla nas tak ważne. Dodatkowo zmieniliśmy nasze szkolenia CE na webinaria CE, a z 4 tematów głównych mamy ich teraz ponad 10.


AT: Czy pandemia spowodowała spadki na rynku szkoleń?

MZ: Pandemia zabiła rynek szkoleń konwencjonalnych. Jednak szkolenia online to nowa rzeczywistość, w której całkiem dobrze się zadomowiliśmy.


AT: Jakie szkolenia oferujecie na chwilę obecną?

MZ: Ze szkoleń konwencjonalnych w ofercie mamy:

 


AT: A jak sprawa wygląda z webinariami CE / szkolenia CE online?

MZ: Tu nasza oferta jest już naprawdę bardzo bogata:

AKADEMIA CE - szkolenia CE, webinaria CE

AKADEMIA CE – szkolenia CE, webinaria CE


AT: Skąd macie prelegentów do wszystkich tych szkoleń ?

MZ: Proszę nie zapominać, że jesteśmy największą firmą kompleksowo wdrażającą oznakowanie CE i znak budowlany B. Zatrudniamy grubo ponad dwieście osób, mamy ogromne zaplecze badawcze i wiele pomysłów na rozwój.


AT: Dla czego webinaria CE, a nie szkolenia CE?

MZ: Powodów jest wiele. Przede wszystkim webinaria, są lepiej oceniane od szkoleń otwartych. To nasz ogromny sukces. Pracowali nad nim zespoły tworzące szkolenia, graficy, marketing. Po drugie webinaria CE są tańsze. Nie trzeba na nie przyjeżdżać, parkować, tracić czasu na transfer. Oczywiście nadal największym ich plusem jest możliwość ich organizacji bez ograniczeń związanych z pandemią, które przypominam, że cały czas występują. Nie ma co ukrywać webinaria pasują do szkoleń, które organizujemy, dlatego też z nami zostaną, pewnie na zawsze.


AT: Jakie macie Państwo nowości w zakresie webinarów CE?

MZ: Otóż nowości mamy całkiem dużo. Mamy nową odsłonę niezwykle popularnego webinaru z podstaw oznakowania CE, który przeznaczony jest dla urzędów i agencji celnych, importerów, producentów, wprowadzających do obrotu na EOG, ale także prowadzących przetargi i zakupy w firmach.

Tegoroczną nowością jest także świetnie sprzedający się webinar CE dla wyrobów medycznych zgodny z rozporządzeniem MDR 2017/745. Pierw w wyrobach medycznych i ŚOI wprowadziliśmy typowy webinar dotyczący wyrobów COVID-19, a potem poszliśmy szczegółowo w dyrektywę medyczną.

Ku naszemu zaskoczeniu świetnie sprzedaje się webinar dla producentów i importerów bezzałogowych systemów powietrznych, dronów zgodny z rozporządzeniem 2019/945.

Popularne są szkolenia online Ekoprojekt i REACH oraz CLP.

Nowością są webinary CE dla ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ. W dwa pierwsze terminy sprzedaliśmy po 6 grup, blisko 150 miejsc !

Naszą perełką są także nawozy i rozporządzenie 2019/1009, które wejdzie w roku 2022. W nawozy inwestujemy już od ponad roku, będziemy je badać i prowadzić kompleksowe procedury oznakowania CE.

W tym roku wróciliśmy także do szkolenia PED czyli znaku CE dla wyrobów ciśnieniowych zgodnie z dyrektywą 2014/68/UE rozszerzonego o dyrektywę SPV (prostych zbiorników ciśnieniowych). 2014/29/UE.


AT: Czyli oferta jest kompleksowa i dopieszczona?

MZ: Od lat staramy się świadczyć usługi mocno kompleksowe i nienaganne jakościowo. Będąc na rynku oznakowania CE blisko 20 lat, musimy robić to co robimy dobrze. Czas nas zweryfikował, i klienci także.


AT: Dziękuję za rozmowę.

MZ: Dziękuję i zapraszam na nasze WEBINARY CE.

 

Asam Tymek dla CE-Poradnik