Ocena branży oznaczenia CE – oczami czołowej firmy zajmującej się znakiem CE

Rozmowa z rzecznikiem prasowym Centrum Certyfikacji CECE-Polska (zajmującym się wdrażaniem oznaczenia CE) Panią Moniką Zawadzką z dnia 10 lutego 2014.

 

CECE-Polska lwdrożenia i doradztwo dotyczącer oznaczenia CE

Firma wdrażająca kompleksowo oznaczenia CE

CE-poradnik.pl: Zajmujecie się Państwo kompleksowym wdrażaniem oznaczenia CE. Obserwując rynek, można śmiało stwierdzić, że w tej branży firmy istnieją niedługo, jeśli szkoliły z CE starają się szkolić z czegoś innego i zmieniają profil swojej działalności, firm doradczych jest mnóstwo jednak, rzadko kto umie udzielić fachowej informacji, o co chodzi w branży oznaczenia CE ?

MZ: Nasza fiirma na terenie Polski zajmuje się wdrażaniem oznaczenia CE od roku 2003. To faktycznie długo. Centrum Certyfikacji CECE-Polska, już dawno uzyskało pozycję niekwestionowanego lidera. Stało się tak za sprawą skutecznych działań zarządu, który stawiały i cały czas stawiają na rozwój pracowników (szkolenie pracownika trwa 16 miesięcy !), oraz dzięki udzielaniu najlepszej informacji na temat oznakowania CE na rynku. Do dziś wiemy, że nasza „konkurencja” dzwoni do nas w celu ustalenia rozwiązań prawnych dla danych wyrobów. Mało tego, konkurencja korzysta z naszych szkoleń, i nie chodzi tu tylko o firmy małe a także o instytuty, i zagraniczne ogromne koncerny mi. firmy niemieckie. Śmiało możemy powiedzieć, że konkurencja nie daje rady nas naśladować, powstała także spora dysproporcja kapitałowa, co wiąże się z tym, że na chwilę obecną wejście na ten rynek wiąże się z posiadaniem ogromnych rezerw finansowych. Krótko mówiąc jakość oraz zaplecze badawcze wpłynęły na to, że skupiamy rynek oznaczenia CE wokół siebie.

CE-poradnik.pl: Czym Państwo jeszcze wyróżniacie się na rynku oznaczenia CE!

MZ: Następną cechą wyróżniającą Centrum Certyfikacji CE-Polska jest specyfika naszej usługi głównej. Sprzedajemy głównie kompleksowe wdrożenia oznaczenia CE. Większość firm na rynku albo bada produkty, albo tylko doradza, albo tylko szkoli. Mamy spore możliwości badawcze, tworzymy najlepsze dokumentacje, robimy analizy ryzyka, mamy własne biuro konstrukcyjne, mamy własne biuro tłumaczeń, mamy spory dział prawny, sprawy CE realizujemy od początku do końca, a klient widząc nasz potencjał, ufa nam i nie boi się, że dostanie coś co będzie musiał poprawiać.

MZ: CE-podstawy.pl: Jak oceniacie swoją konkurencję ?

CE-poradnik.pl: Nasza konkurencja to przede wszystkim mikroprzedsiębiorstwa. Ich głównym problemem jest rozmienianie się na drobne. Małe firmy nie mogą być dobre we wszystkich dyrektywach Nowego Podejścia. Brak im specjalizacji. Jednak te firmy, które skupiły się na wąskim zakresie dyrektyw i norm oferują usługi o całkiem niezłej jakości. Przy czym firm, konkurencyjnych z których skorzystała bym jeśli nie było by CE-Polska, jest mało. Ściśle mówiąc jest to tylko jedna firma.

CE-poradnik.pl: Czyli konkurencji jest tak mało ?

MZ: Konkurencji jest całkiem sporo, jednak tych po których nie poprawiamy, tych o których są dobre opinie jest naprawdę mało. Stawianie na jakość nie jest domeną tego rynku, dlatego CE-Polska, która dba i walczy o swoją nieskazitelną opinię na rynku, jest niekwestionowanym liderem. Nasza lista referencyjna, lista naszych klientów (sprawdź listę klientów), skupia zdecydowaną większość największych koncernów, nie zmienia to faktu, że bardzo staramy się oferować nasze usługi mały i średni przedsiębiorstwom.

CE-poradnik.pl: Bardzo konkretnie i dobrze wypowiadacie się o firmach konkurencyjnych działających uczciwe i oferujących dobrą jakość usług. Czy macie przykre doświadczenia z konkurencją ?

MZ: Mamy wiele ciekawych historii jeśli chodzi o działania nieuczciwej konkurencji. Flagowe sprawy związane są z naszymi najtańszymi usługami czyli szkoleniami. Zdarzyło się na polskim rynku, że jedna z firm skopiowała nasze materiały szkoleniowe i sprzedawała jako swoje usuwając tylko nasze nagłówki z logiem i adresy internetowe, skończyło się to dla niej niezwykle przykro, jednak takie zdarzenie miało miejsce. Najśmieszniejsze jest to, że myślenie ludzi, którzy tak działają ogranicza się do schematu mam materiały, to mam dobre szkolenie. Całe szczęście materiały to 10% sukcesu, cała reszta to otwartość oraz wiedza i doświadczenie trenerów.

CE-poradnik.pl: Jak rozpocząć działania mające na celu ocenę zgodności wyrobów ?

MZ: Zadzwonić do nas, skorzystać z naszych szkoleń !

CE-poradnik.pl: Dziękuję za rozmowę

MZ: Dziękuję i zapraszam na http://www.ce-polska.pl

Rozmowę przeprowadziłą KM dla CE-poradnik.pl w dniu 10 lutego 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *