Odprawy celne – znak CE – Dlaczego Hamburg nie Gdynia ?

Odprawy celne – znak CE. Oznaczenie CE to bardzo duży problem dla sprowadzających wyroby na EOG (Europejski Obszar Gospodarczy), szczególnie jeśli wyroby są odprawiane w Polsce. Co jest problemem na polskich granicach ? Odpowiedź jest bardzo prosta, problemem są polskie urzędy celne. Dlaczego ? Dlatego, że jesteśmy jednym z niewielu krajów sprawdzających oznakowanie CE na granicy. W krajach rozwiniętych, oznakowanie CE sprawdzane jest na rynku, przez organy nadzoru, bardzo rzadko dokonuje się kontroli na granicach. W Polsce celnik jest pierwszym weryfikatorem oznakowania CE, mimo że nie ma pojęcia o przepisach związanych z tak zwanym Nowym Podejściem. Do tego wszystkiego w wielu przypadkach można dołożyć mentalność polskiego urzędnika, którego zadaniem od dziesiątek lat jest komplikowanie życia, stanie na przeszkodzie przedsiębiorczości, oraz głupota. To właśnie z niewiedzy, bardzo często wymaga się od przedsiębiorców przedstawiania dokumentów niestworzonych, żądania znaku CE na wyroby, które mu nie podlegają. To właśnie polscy celnicy chcą znaku CE na koszulki, długopisy, rowery sportowe, sprzęt gimnastyczny, mimo że produkty te nie są objęte dyrektywami Nowego Podejścia. To właśnie celnicy żądają dokumentów takich jak: CERTYFIKAT CE czy DEKLARACJA CE, a takie dokumenty w systemie prawnym dotyczącym Nowego Podejścia nie występują.

Odprawy celne - znak CE - http://pl.portofhamburg.com/pl/node/48 z dnia 31.10.2014 godz. 14:53

Odprawy celne – znak CE – źródło grafiki: http://pl.portofhamburg.com/pl/node/48 z dnia 31.10.2014 godz. 14:53

  • Odprawy celne – znak CE – Potrzebujesz pomocy przy odprawie ? – zadzwoń +48 61 830 81 81

  • Odprawy celne – znak CE – Masz problem z urzędem celnym ? – zadzwoń +48 61 830 81 81

  • Odprawy celne – znak CE – Twój wyrób został zatrzymany ? – zadzwoń +48 61 830 81 81

  • Odprawy celne – znak CE – Chcesz wiedzieć więcej – kliknij

 

Dlaczego zatem Polski przedsiębiorca wybierze Hamburg nie Gdynię ? Odpowiedź jest dziecinnie prosta, bo u Niemców nie będzie miał tylu problemów, nie doświadczy złośliwości i złej woli, odprawi szybciej swój wyrób, a że ucierpi na tym Polska gospodarka, to już zasługa rządzących, którzy szukając uciekających groszy z budżetu, nie widzą jak tracą miliony.

W Polsce jedną z najlepszych instytucji reprezentujących przedsiębiorców w sprawach spornych przed urzędami celnymi oraz organami nadzoru rynku jest Centrum Certyfikacji CECE-Polska telefon główny do doradców +48 830 81 81 lub >>> kliknij <<< 

dla www.CE-Poradnik.pl przygotował Jędrzej B.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *